Yıkasanız Bile Geçmeyen Koltuk Altı Kararmasını Anında Yok Ediyor! Koltuk Altı ve Dirsekleriniz Bembeyaz Oluyor

Haziran ayına girilmesiyle birlikte yaz sıcakları iyiden iyiye kendini hissettiriyor.

Sıcaklıklardan bunalanların yaptığı ilk yöntem ise, ince ve kısa kıyafetler ile serinliği daha fazla hissetmeye çalışmak. Ancak bu şekilde giyinmemiz, kararmış dirsek ve koltuk altlarımız varsa çevreye oldukça rahatsız edici bir görüntü verebiliyor.

Özgüveni oldukça sarsan bu durum, dışarıdan kişisel bakımını ihmal etmiş görüntüsü çizse de, durumun bununla hiçbir alakası bulunmuyor. Çünkü her gün duş alıyor olsanız da, kararan bölgeleri sürekli olarak lifleseniz de söz konusu kararmanın önüne geçemeyebilirsiniz.

Sıradan duş jelleri ve sabunlar, bu lekeleri beyazlatmak için yeterli olmamakta. Ancak uzmanlar tarafından önerilen elma sirkesi yöntemi, en inatçı kararmaları bile bembeyaz hale getirebiliyor.

KOLTUK ALTININ BEYAZLAMASI İÇİN ELMA SİRKESİ KULLANIN

Kararan dirsekleri ve koltuk altlarını beyazlatmak için karbonat, limon ve sirkenin olduğu birçok farklı kür bulunmakta. Bu yöntemler arasında en etkili olarak bilinen elma sirkesini doğru kullanarak rahatsız edici kokunun ve görüntünün önüne geçebilirsiniz.

Sirkenin asidik yapısı, koltuk altındaki bakteri ve mantarları etkili bir şekilde öldürerek vücut kokusunu azaltmaya yardımcı olur.

Ayrıca sirke, ciltteki küçük iltihaplanmaları ve tahrişleri yatıştırıcı özelliğiyle bilinir. Nemli ve kapalı bölgelerde sıkça görülen kızarıklık ve şişkinliklerde de etkili bir rahatlama sağlar.

Sirke, tıraş sonrası koltuk altında sıklıkla karşılaşılan tahriş ve kıl dönmesi sorunlarına da çözüm sunar. Ciltteki gözenekleri temizleyerek enfeksiyon riskini azaltır ve cildi ferahlatır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx