WhatsApp, Büyük Gruplar İçin Sesli Sohbet Özelliğini Sunmaya Başladı

Meta, 33 veya daha fazla kişiden oluşan ve maksimum 128 kişiye kadar olan büyük gruplar için Sesli Sohbet özelliğini kullanıma sunacağını duyurdu. Özellik, hem Discord hem de Telegram’a çok benzer şekilde çalışacak.

İlk kez bu yıl ağustos ayında beta testinde fark edilen özellik, grup sohbetinin sağ üst köşesinde küçük bir “dalga biçimi” simgesi görüntüleyerek çalışıyor. Bir kez basıldığında “Sesli Sohbeti Başlat” simgesi sohbeti başlatıyor. Sesli sohbet başlattığınızda grup üyeleri sohbete katılmak için arama yerine bir anlık bildirim alıyor.

WhatsApp’ın Yardım Merkezi’nde artık sesli sohbetin nasıl başlatılacağının yanı sıra özelliğin sahip olduğu sınırlamaların ayrıntılarını açıklayan bir destek sayfası da mevcut. Bu ayrıntılar arasında sohbetin yalnızca birincil cihazla sınırlı olması, sesli sohbetin herkes sohbetten ayrıldıktan sonra otomatik olarak sona ereceği ve 60 dakika boyunca, sohbete ilk katılan veya herkes çıktıktan sonra sohbette kalan son kişiye kimse katılmazsa da sohbetin sona ereceği gibi maddeler yer alıyor.

Bu özellik aynı zamanda ekranın alt kısmında o anda kimin sesli sohbette olduğunu gösteren bir başlık görüntüleyecek ve sohbet durumu, sohbet süresince ekranın üst kısmında kalacak. Sohbetten ayrılmak için kullanıcıların ekranın üst kısmındaki sohbet durum çubuğunun sağ tarafındaki kırmızı X simgesine dokunmaları yeterli olacak. Ayrıca bu çubuğun sol tarafında sessize alma düğmesi de bulunacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx