Selvi: Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’nun açıklamasını herkes gibi TV’den öğrendi

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet yazarı Abldukadir Selvi, yerel seçimlerde İstanbul için yeniden ‘yola çıktığını’ duyuran Ekrem İmamoğlu’nun açıklamalarını CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun herkes gibi TV’den canlı yayında öğrendiğini yazdı.

Selvi bugünkü yazısında, İmamoğlu’nun dünkü açıklamalarını analiz ederek yol haritasını kaleme aldı. “Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanı adaylığından vazgeçti mi? Hayır. Sadece önceliği değişti. ‘Ben bir koltuğa değil, bir misyona talip oldum’ sözleriyle bunu ortaya koydu” diyen Selvi, İmamoğlu’nun genel başkanlık için Özgür Özel’in ismini örnek vermesini de şöyle değerlendirdi:

“Böylece yeni sürecin denklemi ortaya çıktı. Kılıçdaroğlu’na karşı Özgür Özel’i destekleyecek. Hedef CHP Genel Başkanlığı’nda Özgür Özel, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Ekrem İmamoğlu.”

İmamoğlu’nun “CHP’nin tarihini bilen, geçmişi temiz evlatları vardır” sözünün, Kılıçdaroğlu’nun, “Geçmişi temiz birisi çıksa hemen bırakırım” sözüne bir yanıt olduğunu ifade eden Selvi, ayrıca şu görüşlerini aktardı:

“İstanbul’u kazanan Türkiye’yi kazanır sözünün bir de Ekrem İmamoğlu’na uyarlanmış bir yanı var. İmamoğlu, İstanbul’u kazanırsa CHP Genel Başkanlığı ve cumhurbaşkanlığı hedefine daha kolay ulaşacağını düşünüyor. İstanbul’u kaybederse hepsini kaybedeceğini biliyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx