OpenAI’ın Eski CEO’su Sam Altman Microsoft’a Katıldı Yeni CEO Emmett Shear ise Yönetim Kurulunu Eleştirdi

OpenAI’ın yeni CEO’su Emmett Shaer, önceki CEO Sam Altman’ın görevden alınmasına yönelik yönetim kurulunun kararını eleştirdi. Altman’ın ise bu değişiklikten sonra Microsoft ile çalışmaya başlayacağı açıklandı. Detaylar içerikte. ?

Kaynak: 1

OpenAI’nin CEO’su olarak son üç günde üçüncü kez değişiklik yaşandı ve bu göreve Twitch’in kurucularından Emmett Shear atandı.

Göreve başladıktan hemen sonra bir açıklama yapan Shear, şirketin eski yönetimi ile ilgili eleştirilerde bulundu ve özellikle Sam Altman’ın görevden alınma sürecinin kötü yönetildiğini ve güven zedeleme potansiyeli taşıdığını belirtti.

Ayrıca Altman’ın görevden alınmasının güvenlik önlemleriyle ilgili bir anlaşmazlıktan kaynaklanmadığını, yönetim kurulunun başka sebepleri olduğunu ifade etti.

Shear, OpenAI CEO’luk teklifini birkaç saat içinde kabul ettiğini ve bu teklifi “hayatında bir kez gelecek fırsat” olarak gördüğünü belirtti.

Ayrıca OpenAI’ın “şu anda var olan en önemli şirketlerden biri” olduğuna inandığını ve bu nedenle şirkete yardım etmeyi bir görev olarak gördüğünü ifade etti.

Bu gelişmelerin yanı sıra, Microsoft CEO’su Satya Nadella, eski OpenAI Başkanı Greg Brockman ve Sam Altman’ın Microsoft’a katılacağını açıkladı.

Microsoft, OpenAI’ın en büyük hissedarı konumunda bulunmakta ve bu yeni katılımlarla gelişmiş bir yapay zeka ekibi kurmayı hedefliyor.

Emmett Shear’ın X’te paylaştığı tüm açıklamaya buradan ulaşabilirsiniz:

Siz ne düşünüyorsunuz yorumlarda buluşalım. ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx