Merkür Retrosu Bitti Mi? Retro Ne Zaman Bitecek?

Astrologlara göre, Merkür Retrosu özellikle ilişkiler, ortaklıklar, imza gerektiren durumlar ve yeni alınan elektronik eşyalar veya kullanılan eşyalar ekstra dikkatli olunması gereken zamanlar. Bu dönemde iletişim sorunları, yanlış anlaşılmalar meydana gelebilir.

2023 yılında üç Merkür Retrosu yaşandı. İlk retro 20 Nisan-15 Mayıs arasında gerçekleşti ve Merkür Boğa burcunda geri hareket etti. İkinci retro 23 Ağustos-15 Eylül arasında oldu ve Merkür Başak burcunda geriledi.

Merkür Retrosu Bitti Mi?

2023’ün son Merkür Retrosu 12 Aralık’ta başladı ve Merkür Oğlak burcunda geri hareket ediyor. Bu retro 3 Ocak 2024’te sona erecek.

Merkür retrosu bugün sona erecek olsa da etkileri durağan pozisyondayken de hayatımızda olmaya devam edecek. En yakın gökyüzü olayı ise 11 Ocak’taki yeniay. Astrolog Aygül Aydın yeniay için ; “Bu bir yenilenme ve onarılma aşaması olacak. Oğlak burcunda olan bir onarılma hep güçlü ve özel olur.” diyor.

Merkür Retrosu sırasında dikkat edilmesi gerekenler:

  • İletişime dikkat edin. Yanlış anlaşılmalara veya yanlış bilgilere yol açabilecek hatalardan kaçının.
  • Önemli kararlar vermeden önce iki kez düşünün.
  • Ortaklıklar ve anlaşmalar konusunda dikkatli olun.
  • Estetik ve güzellik ile ilgili konularda acele etmeyin.

Merkür Retrosu sırasında faydalı olabilecekler:

  • Yoga ve meditasyon gibi sakinleştirici aktiviteler yapın.
  • Yakın çevrenizle vakit geçirin.
  • Hayal gücünüzü kullanın ve yeni şeyler yaratın.

Merkür Retrosu, yeni başlangıçlar için uygun bir zaman değildir. Bu dönemde mevcut projelerinize odaklanmak ve geçmişten gelen konuları netleştirmek daha iyidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir