Halil Umut Meler’e saldırının raporu ortaya çıktı. Faruk Koca’dan kan donduran tehdit. Büyük skandalda ikinci perde

MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor karşılaşmasının ardından hakem Halil Umut Meler’e yönelik gerçekleştirilen saldırıyla ilgili adli süreç devam ederken NTV saha komiseri raporuna ulaştı.

Skandal gecede, saldırı sonrasında Faruk Koca’nın stat koridorlarında tehditlerine devam ettiği de raporlara yansıdı.

Raporda olayların koridorda da devam ettiğini belirtilirken eski MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca’nın hareketlerde bulunarak “Buradan çıkamayacaklar” dediği ortaya çıktı.

KAPALI CEZA EVİNDE

Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcılığınca başlatılan soruşturma kapsamında eski MKE Ankaragücü Başkanı Faruk Koca ve şüpheliler Ş.Y.Ş. ile K.Ç.’nin alınan ifadelerin ardından “kamu görevlisini yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle spor alanında kırık oluşacak şekilde yaralamak” suçundan tutuklanmış ardından da Sincan Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderilmişti.

“HABERDAR DEĞİLİM”

Faruk Koca’nın ilk ifadesinde, üzerine atılı suçlamaları kabul etmediği, “Hakemin verdiği yanlış kararlar ve tahrik edici davranışlarından dolayı bu olay gelişmiştir. Benim amacım hakeme sözlü tepki gösterip, yüzüne tükürmekti, bu esnada hakemin yüzüne bir tokat attım. Benim atmış olduğum tokat kırığa sebebiyet vermez. Benim atmış olduğum tokattan sonra hakem yaklaşık 5-10 saniye ayakta durdu. Daha sonra kendisini yere attı. Kalp rahatsızlığım bulunması sebebiyle de beni olay yerinden hemen uzaklaştırdılar. Ben bunun dışında gerçekleşen hiçbir olaydan haberdar değilim.” savunmasını yaptığı öğrenilmişti.

İDDİALARI KABUL ETMEMİŞTİ

Koca, hakemlerin sahaya inince “Sizi bitireceğim” diye tehdit ettiği iddiasını kabul etmeyerek açıklamada bulunmuştu.

İZMİR’E EVİNE DÖNDÜ

Acıbadem Ankara Hastanesi’nden taburcu edildikten sonra kara yoluyla İzmir’e gelen Meler’i evinin bulunduğu Selçuk ilçesi Pamucak Mevkii Sokağı’ndaki Pamucak Tur Sitesi girişinde Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, akrabaları ve hakem arkadaşları çiçeklerle karşıladı.

Evine yürüdüğü sırada gazetecilerin sağlığıyla ilgili sorusunun üzerine Meler, “Sağlık durumum iyi, herhangi bir sıkıntı yok, zaten doktorlar gerekli açıklamayı yaptılar. Teşekkür ederim. Evime geçmek istiyorum, sağ olun.” dedi.

Meler, “Hakemliğe devam edecek misiniz?” sorusuna “Şu anlık herhangi bir durum yok, sadece evime geçmek istiyorum.” diye cevap verdi.

Basın mensupları eşliğinde evine doğru yürüyen Meler, kendisini karşılayanlara selamlaşıp, babası Bülent Meler’le kucaklaştıktan sonra evine geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx