Fatih Terim Fonu’nda hangi Galatasaraylı futbolcu, dolandırıldığını anlayınca Erdoğan’a gidip hüngür hüngür ağladı?

Denizbank Levent Şube Müdürü Seçil Erzan, senelerce aynı bankanın Florya’da bulunan şubesinde yöneticilik yapmış ve bu süre zarfında Galatasaray ve Denizbank arasında yapılan anlaşma nedeniyle kulübün teknik direktörü Fatih Terim ve aile bireylerinin yanı sıra Galatasaray futbol takımında yer alan oyuncular ile samimi ilişkiler gerçekleştirmişti.

Birçok ismin güvenini kazanan Erzan, kısa vadede yüksek kazanç vaadi ile futbolcular, iş adamları ve Fatih Terim’in de adının geçtiği birçok isimden oluşan bir saadet zinciri (ponzi) kurarak toplamda 40 milyon doların üzerinde bir mevduatın yer aldığı havuz oluşturmuştu.

Sisteme yeni girişlerin tıkanması ve mevcut katılımcıların aylık faizlerini ödeme noktasında sıkıntıya düşen Erzan’ın Atilla Baltaş ve Bülent Çeviker’in ödemelerinde sıkıntı yaşaması, 4 Nisan tarihinde Atilla Baltaş’ın Denizbank’a ihtarname çekmesine neden oldu ve bu tarih itibarıyla sistemde yer alan kişiler günler içerisinde Seçil Erzan tarafından dolandırıldıklarını öğrendiler.

ÖNCE BANKAYA GİTTİLER SONRA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A

Gazeteci Lube Ayar’ın dava sürecine hakim kaynaklardan aldığını iddia etti bilgilere göre; Emre Belözoğlu, Arda Turan, Selçuk İnan ve Fatih Terim başta olmak üzere birçok ismin Seçil Erzan tarafından telefonlarına dönülmemesi ve ödemelerini alamaması üzerine Denizbank’a giderek bankanın genel müdürü Hakan Ateş ile görüşme gerçekleştirmesi, isimlerin dolandırıldıklarına yönelik şüphelerinin kesinliğe ermesine neden oldu.

Burada dolandırıldıklarına emin olan futbolcular, Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş’in yapmış olduğu açıklamaların ardından kaybettikleri paraları geri alamayacaklarını düşünerek sorunu çözmesi adına dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve sonrasında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşme talep etti.

Erdoğan’ın yoğun programı nedeniyle İstanbul-Ankara uçuşu öncesi havalimanında yapılan görüşmeye katılan futbolcular, Erdoğan’dan sorunlarını çözmesini talep etti.

FERNANDO MUSLERA KAYBETTİĞİ PARA İÇİN GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

2011 yılından beri Galatasaray’ın kalesini koruyan Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera da Seçil Erzan’ın kurduğu ponziye para kaptıran isimler arasında yer alıyor. Muslera’nın kaybettiği 500 bin doların ardından Erdoğan ile yapılan görüşmede gözyaşlarına boğulduğu belirtilirken, görüşmenin ardından Erdoğan tarafından yetkililere sürecin hızlandırılması talimatı veriliyor ve BDDK tarafından yapılan araştırmalar yoğunlaştırılıyor.

Görüşmenin detaylarını açıklayan Lube Ayar, şu ifadeleri kullandı:

“Bu futbolcu grubu yanlarında Muslera ve Selçuk İnan’da varken Sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile havalimanında görüşmek için acil bir talepte bulunuyorlar. Erdoğan da İstanbul’dan Ankara’ya gidecek sıkışık bir trafikte.

Sayın Erdoğan’ın yanına gidiyorlar ve orada Muslera gözyaşlarına boğuluyor. En az para kaptıran da Muslera, toplam 500 bin dolar kaybediyor. Diğerlerinin çok daha büyük zararları var.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx