Ethereum Mucidinin Onayıyla O Altcoin Uçtu!

Ethereum Name Service token’ı (ENS), Ethereum (ETH)’un kurucu ortağı Vitalik Buterin’in desteğiyle önemli bir değer artışı yaşadı. Şu anda “kırmızı bir deniz” olarak karakterize edilen daha geniş kripto para piyasasının aksine, ENS token fiyatları çift haneli artışlar gördü. İşte detaylar…

Ethereum kurucusundan ENS’ye destek geldi

3 Ocak’ta Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin, ENS’yi “süper önemli” olarak belirledi. Böylece token için bir ticari faaliyet dalgası yarattı. Buterin, tüm layer 2 ağlarının trustless, merkle-proof tabanlı Çapraz Zincir Birlikte Çalışabilirlik Protokolü (CCIP) çözücüleri üzerinde çalışması gerektiğini vurguladı. Bu yaklaşım, ENS alt alan adlarının layer 2 çözümlerinde doğrudan kaydedilmesine, güncellenmesine ve okunabilmesine olanak tanıyacaktır. ENS’yi “çok önemli” olarak nitelendiren ve uygun fiyatlılığın önemini vurgulayan Buterin, ENS’nin kullanıcıların Ethereum blockchain üzerinde alan adları satın almasına olanak tanıyan bir platform olduğunu vurguladı.

Bu alanlar daha sonra alfanümerik cüzdan adresleri yerine fonların transferini ve alınmasını kolaylaştırmak için kullanılabilir. Dune Analytics’e göre şu anda 801.000 tekil katılımcıyla 2,1 milyon aktif ENS alanı bulunuyor. Vitalik Buterin’in Ethereum’un temel değerlerini yeniden teyit eden ve “cypherpunk” köklerine geri dönen son etkinliği, ENS fiyatlarında %55’lik bir artışa katkıda bulundu. Buterin’in yorumlarının ardından ENS, kripto pazarındaki son gerileme sırasında hafif bir düşüş yaşadı ve 3 Ocak’taki son işlemlerde 9 dolara düştü. Ancak 4 Ocak’ta hızlı bir şekilde toparlanarak 14 dolara yükseldi ve kazançlarını korudu.

ENS fiyatında son durum nedir?

Bu yazının yazıldığı sırada ENS, son iki haftada %49 artışla 12,89 dolardan işlem görüyor. Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 83,40 dolardan önemli bir düşüşe rağmen ENS, bugün yeşil olan birkaç kripto varlıktan biri olarak öne çıkıyor. ENS yeşil renkte kalırken, daha geniş kripto para piyasası önemli kayıplar yaşadı ve toplam piyasa değeri %5,2 düşerek 1,71 trilyon dolara ulaştı. Piyasadan yaklaşık 100 milyar dolar çıktı.

Bitcoin, bu yazının yazıldığı sırada 43.188 dolara çıkmadan önce 42.000 doların altına düştü. Ek olarak Ethereum, Perşembe sabahı ticareti sırasında gün içinde %5,6 kayıpla 2.236 dolara geriledi. Gün içinde çift haneli rakamlar düşen diğer altcoinler arasında Avalanche, Dogecoin, Polkadot, Polygon, Shiba Inu, Uniswap ve Litecoin yer alıyor.  Yaygın piyasa çalkantısının ortasında, Ethereum Name Service tokeni tüm zorluklara meydan okudu. Zira Vitalik Buterin’in desteğiyle kazanç elde etti. Kripto ortamı gelişmeye devam ederken, ENS’in piyasa dalgalanmaları karşısındaki rolü kritik. Ayrıca coinin esnekliği, onun daha geniş blockchain ekosistemindeki öneminin altını çiziyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx