Depremde hasar görmüştü, üst katı çöktü: 3 yaralı

Osmaniye kent merkezinde, Alibeyli Mahallesi Cevdet Sunay Caddesi’nde bulunan ve 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde hasar gören üç katlı bina, öğle saatlerinde aniden çöktü. O sırada kaldırımda yürümekte olan anne ile kızı ve başka bir kişi çevreye saçılan beton ile profil parçalarının isabet etmesiyle yaralandı.

Çevrede bulunan vatandaşların yardımına koştuğu yaralılar, haber verilmesiyle gelen sağlık ekipleri tarafından Osmaniye Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedaviye alındı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

CHP’Lİ VEKİLDEN AÇIKLAMA

CHP Osmaniye Milletvekili Asu Kaya da olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Milletvekili Asu Kaya, olay yerinde yetkililerden bilgi aldıktan sonra yaptığı açıklamada, “Bu binalar insan yaşamını tehdit ediyor. Osmaniye’nin çarşısı dar ve insan akışının çok fazla olduğu bir yer. Ve yıkılması gereken onlarca ağır hasarlı bina var.

Bunların, itiraz süreçleri olduğundan dolayı beklendiğini biliyoruz fakat süratle bu sürecin tamamlanması gerek. İnsan ve toplum hayatını tehdit eden bu yapıların Osmaniye kent merkezinden uzaklaştırılmasını istiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx