Ümit Özdağ’dan muhalefete sığınmacı daveti: Vermiş olduğumuz teklifi destekleyin

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ; CHP başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, YETERLİ Parti başkanı Meral Akşener ve Demokrat Parti başkanı Gültekin Uysal’a davette bulunarak, vatandaşlık verilen sığınmacıların 10 yıl boyunca seçimlerde oy kullanmaması tarafındaki Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne sundukları yasa teklifine dayanak vermelerini istedi.

Zafer Partisi Genel Lideri Ümit Özdağ, Konya’da partisinin vilayet kongresine katıldı. Özdağ, burada yaptığı konuşmada CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na, ÂLÂ Parti Genel Lideri Meral Akşener ve Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal’a davette bulundu. Özdağ, şunları kaydetti:

* “Bütün gayeleri seçim öncesinde sığınmacı milyonlarca bireye vatandaşlık vererek Türk milletinin seçme ve seçilme hakkını ellerinden almak, buna müsaade vermeyeceğiz. Kemal Kılıçdaroğlu’na, Meral Akşener’e ve Gültekin Uysal’a buradan davette bulunuyorum.

* Gelin vermiş olduğumuz teklifi destekleyin ve vatandaşlık alanlar 10 yıl boyunca oy kullanamazsın ki haziranda bunlar gittiği vakit bu vatandaşlıkları iptal etmek için seçim sonuçlarını etkilemeden bahtımız olsun.

* Bak size bir şey daha söyleyeyim. 3 öndere sesleniyorum; şayet bizimle bu bahiste iş birliği yapmazsanız, vermiş olduğumuz yasa teklifine dayanak olmazsanız, seçim sabahı konutundan size oy vermek için çıkan seçmen sandık başına gidip Türkçe bilmeyen, yüz binlerin oy kullandığını görünce oyunu Zafer Partisi’ne verecek.” DHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.