Üç Kardeş 2021 Tatbikatı sona erdi

Gururla dalgalanan bayraklar, kardeş ülkelerin beraber imza attığı başarılı bir tatbikat. Azerbaycan, Türkiye ve Pakistan özel kuvvetleri hünerlerini sergiledi. Üç Kardeş 2021 ortak tatbikatı başarıyla sona erdi.

Tatbikatın kapanış töreni Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de gerçekleştirildi. Önce 3 ülkenin milli marşları okundu. Marşların ardından Azerbaycan Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Hikmet Mirzeyev konuştu, askerleri tebrik etti. “Üç kardeş ülke askerlerinin talim sahasında bir arada olmaları ve omuz omuza görev yapmaları hepimizi gururlandırd” ifadelerini kullandı.

Özel Kuvvetler Komutanı Tümgeneral Ömer Ertuğrul Erbakan da ortak askeri faaliyetlerin devam edeceğini söyledi. “Aramızdaki kardeşlik bağları çok güçlüydü ve büyümeye devam edecek” dedi.

Pakistan Silahlı Kuvvetleri Güvenlik ve Terörle Mücadele Dairesi Başkanı Tümgeneral Mümtaz Hüseyn de Üç Kardeş 2021 tatbikatının amacına ulaştığını söyledi.

Tatbikat 11 Eylül’den bu yana devam ediyordu. Eğitimi tamamlayan askeri personele hediye verildi. Tatbikatta başarılı olan askerlere teşekkür edildi. Kapanış töreni, dans gösterileri eşliğinde son buldu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.