Twitter, beklenen özelliği fiyatlı abonelere sunacak: Düzenleme butonu da geliyor

Twitter kullanıcıları, yazım yanılgıları üzere yanlışları düzeltmek için tweetlerini yayınladıktan sonra düzenleme imkanı talep ediyorlardı.

Bu talepler, Twitter’ın kullanıcılara en çok istenen özelliği vermeden evvel haber bültenleri üzere öteki rastgele bir eseri tanıtmayı tercih edeceği konusunda çevrimiçi latifelere yol açtı.

30 DAKİKA İÇİNDE DÜZENLENEBİLECEK

Twitter, bir blog yazısında, Twitter Blue için ayda 4,99 dolar ödeyen abonelerin, tweetlerini yayınlandıktan sonraki 30 dakika içinde “birkaç kez” düzenleyebileceklerini söyledi.

Meta Platform’un Facebook ve Instagram, Reddit ve Pinterest dahil olmak üzere neredeyse tüm öteki toplumsal medya platformları, yıllardır kullanıcıların gönderileri düzenlemesine imkan tanıyan özellikler sunuyor.

San Francisco merkezli şirket, Twitter’ı satın almak için 44 milyar dolarlık bir muahededen vazgeçmeye çalışan milyarder Elon Musk ile yasal bir hengameye karıştı.

Nisan ayında, Musk’ın Twitter’da %9 payını açıkladığı gün, milyonlarca takipçisine bir düzenleme düğmesi isteyip istemediklerini soran bir anketi tweetledi. %70’den fazlası evet dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.