TUSAŞ mükafata doymuyor

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ, pandemi kurallarında istihdam ve performansı ile “Aerospace & Defense Company of The Year” ödülünün sahibi oldu. TUSAŞ ayrıca, “Geleceğin Yetenekleri Programı ve Gökyüzü Çocukları Projesi” ile “Brand Reputation Management” ve yeniden “Geleceğin Yetenekleri Programı” ile de “Community Engagement” kategorilerinde “Altın Stevie” ödülünün sahibi oldu. “Aerospace and Defense Company of The Year” kategorisinde altın mükafatı hanesine ekleyen TUSAŞ, pandemi kaidelerine karşın dünyadaki birçok firmanın tersine istihdam artışına ve büyümesine devam ederek, bu periyodu büyük başarılarla tamamladı. TUSAŞ, tüm dalları etkileyen bu periyotta projelerini süratle ilerleterek, eser teslimatları ve gerçekleştirdiği ihracatlarla gündemdeki yerini korudu.

“GELECEĞİN YETENEKLERİ PROGRAMI” DOLU DOLU

Altın Stevie mükafatı ile birlikte, şimdi birinci devrinde 5 Ödül kazanan, “Geleceğin Yetenekleri Programı”, birçok farklı mecra ve aktiflik vasıtasıyla birinci, ortaokul ve lise çağındaki gençlerin gelişimine takviye olarak mesleklerine şimdiden katkı sağlıyor. Program ayrıyeten bölümü ve TUSAŞ’ı öğrencilere de yakından tanıtarak geleceğin mühendis adaylarına ilham oluyor.

“YARININ BİLİMSEL YETENEKLERİNİ BUGÜNDEN ÇEKMEK İÇİN AKILLI VE ETKİLEYİCİ PROGRAMLAR”

Kurumsal toplumsal sorumluluk projesi olarak hayata geçirilen ve “Altın Stevie” mükafatını alarak memleketler arası arenada ismini duyuran “Gökyüzü Çocukları Projesi” çerçevesinde ise TUSAŞ, Türkiye’nin yedi bölgesinde yedi okula “STEM Atölyesi” kurdu. Yapılan iş birlikleri ile ilgili okullardaki öğretmenlere bu atölyelerdeki faaliyetler için gerekli eğitimler verildi. Atölyeler, çocuklarımızı yarınlara hazırlamaya devam ediyor. Her bir kategoride, dünyanın alanında en tecrübeli ve başarılı uzmanlarından oluşan Stevie heyetleri ise TUSAŞ ve projeleri ile ilgili olarak, “Yarının teknolojik ve bilimsel yeteneklerini, geleceğin bilim insanlarını bugünden çekmek için akıllı ve etkileyici programlar” değerlendirmesinde bulundular.

KAYNAK: İHA

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.