Türkiye’de birinci: Elektrikli araç şarj istasyonları için lisans alan 5 firma belirli oldu

EPDK’nin hususa ait ilanı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Buna nazaran, Armatec Güç ve İnşaat Limited Şirketi, En Yakıt AŞ, FCTR Elektrikli Araçlar Güç Teknolojileri ve Hizmetleri AŞ, RHG Enertürk Güç Üretim ve Ticaret AŞ ve Kalyon Electrical Vehicle Güç Yatırım AŞ’ye 49 yıl periyodik şarj ağı işletmeci lisansı verildi.

Kelam konusu 5 şirket, Şarj Hizmeti Yönetmeliği kapsamında Türkiye’de şarj ağı işletmeci lisansı verilen birinci şirketler olarak kayda geçti.

Öte yandan, Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliği çerçevesinde Pelit Yenilenebilir Güç ve Elektrik Üretim AŞ’ye Pelit RES projesi için 49 yıl vadeli üretim lisansı verildi.

CG Güç Elektrik Üretimi İnş. San. ve Tic. AŞ’ye Sema Reg ve HES projesi için verilen üretim lisansı 18 Mayıs prestijiyle sonlandırılarak Memişoğlu Görsel Cümbüş Turizm AŞ’ye tıpkı proje için 37 yıl 3 ay 8 gün vadeli eskisinin devamı mahiyetinde yeni üretim lisansı verildi.

Doğuş Dokuma İşletmeleri Sanayi ve Ticaret AŞ’ye Doğuş Dokumacılık Kojenerasyon Tesisi için verilen üretim lisansı ile Can Güç Entegre Elektrik Üretim AŞ’ye Çorlu-Tekirdağ Kojenerasyon Tesisi için verilen üretim lisansı ise 31 Mayıs prestijiyle sonlandırıldı.

Ataş Anadolu Tasfiyehanesi AŞ’nin iletim lisansının mühleti 18 Ekim 2022 tarihinden itibaren 18 Ekim 2037’ye kadar uzatıldı.

Unipet Güç ve Gaz Dağıtım Sanayi Ticaret AŞ’ye Kırıkkale’de, Dolugaz Depolama LPG Petrol Eserleri Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’ne Hatay Dörtyol’da heyeti tesisinde LPG depolama faaliyetinde bulunmak üzere 15 yıl müddetli LPG depolama lisansı verildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.