Tesla Türkiye pazarına giriyor! İşte tarihi

Elektrikli otomobil üreten şirket sayısı, günden güne artıyor. Ancak bu işi en başından beri hakkıyla yapan bir marka dersek akla ilk olarak Tesla gelir herhalde. Otonom sürüşe de büyük önem veren ve kullanıcının rahat bir şekilde yolculuk etmesine imkan tanıyan Tesla, sonunda Türkiye pazarına girmeye karar vermiş gibi görünüyor.

Tesla Türkiye pazarına giriyor! İşte tarihi

Aslına bakacak olursanız Tesla bunun sinyallerini çok önceden vermişti ancak konuyla alakalı resmi bir duyuru veya açıklama olmamıştı. Ancak markanın resmi Instagram hesabı tarafından yapılan son paylaşım, Türk kullanıcıları heyecanlandırmaya yetti. Paylaşılan hikayede 4 Nisan tarihi ön plana çıkarken, görselde Tesla Model Y aracının kullanılması dikkat çekti. Bu hikayeye istinaden yapılan sosyal medya yorumları ise, şirketin 4 Nisan günü bir etkinlik düzenleyebileceği yönünde oldu.

Öte yandan hikayede Model Y otomobilinin öne çıkarılmış olması da markanın Türkiye pazarına ilk olarak bu otomobille merhaba diyebileceği olasılığını güçlendiriyor. Aracın olası fiyatı hakkında ise şimdiden bir yorumda bulunmak doğru olmaz. Zira ülkemizde döviz kurunun Tesla Model Y piyasaya gelinceye kadar ne durumda olacağı tam bir muamma. Peki Tesla’nın ülkemize gelecek olmasıyla ilgili sizin düşünceleriniz neler? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir