Son Dakika: AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan vazifeden alındı

Geçtiğimiz hafta “BAE teslim oldu” diyerek büyük krize neden olan AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan‘ın kelamları değerliye mal oldu.

Sözcü’den Veli Toprak’ın haberine nazaran, Özkan’ın vazifesinden alındığı Küme Lideri İsmet Yılmaz tarafından bildirim edildi. Yılmaz, Özkan’dan boşalan koltuğa Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç‘un geldiğini tekrar telefonla arayarak bildirdi.

Tunç, “Şu anda bir cenaze namazındayım, Küme Liderimiz İsmet beyefendi arayarak bildirim etti. Güzel olsun” demekle yetindi.

“YAHU BENİM ÇIKARIM NEYİ GEREKTİRİYORSA…”

YouTube’da Armağan Çağlayan’ın programına konuk olan AKP Küme Başkanvekili Cahit Özkan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) hakkında açıklamalar yapmıştı.

Cahit Özkan, şunları söylemişti:

  • 15 Temmuz’un mademki finansörü, mademki Türkiye’ye kast eden FETÖ terör örgütü ve Türkiye düşmanlarının finansörü, Birleşik Arap Emirlikleri. Temel sormamız gereken soru şu: Biz buna inanıyoruz, siz inanıyor musunuz? Biz de inanıyoruz. O vakit siz niçin Birleşik Arap Emirlikleri ile bir arada alaka kurmamızı istediniz?
  • Zira Cumhuriyet Halk Partisi bize ‘Niye Birleşik Arap Emirlikleri’ni dışlıyorsunuz?’ dedi. Güya Birleşik Arap Emirlikleri dünyanın tek memleketler arası süjesi ve onlarla ilgi kurmadık diye Türkiye milletlerarası toplumda yalnızlaştığı sözlerini kullandılar. Yahu benim çıkarım neyi gerektiriyorsa…

“BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ TESLİM OLDU”

ÖMER ÇELİK: PARTİMİZİN GÖRÜŞLERİNİ YANSITMIYOR

Cahit Özkan’ın geçtiğimiz hafta yayımlanan bu açıklamalarına, AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten 15 Mayıs günü tenkit gelmişti. Çelik, toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Grup Başkanvekilimiz Sn Cahit Özkan’ın Türkiye ile Birleşik Arap Emirlikleri bağlarına dair beyanları partimizin görüşlerini yansıtmamaktadır. Türkiye-BAE bağları Cumhurbaşkanımız Sn Recep Tayyip Erdoğan ve BAE Devlet Lideri Muhammed bin Zayed El Nahyan’ın ortak iradesiyle karşılıklı inanç ve hürmete dayalı olarak ilerlemektedir” tabirlerini kullanmıştı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.