Şişli’de ticari taksilere yönelik kontrol yapıldı

Ticari taksilere yönelik uygulamalar sürat kesmeden devam ediyor.

Yurt genelinde artan ticari taksi şikayetlerinin önüne geçebilmek adına Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü Sivil Trafik Ofis Amirliği grupları kontrollerini sürdüyor.

İstanbul’un işlek caddelerinden biri olan Şişli’de öğlen saatlerinde uygululama noktası oluşturuldu.

Denetim kapsamında durdurulan taksilerde ehliyet, ruhsat, emniyet kemeri ve seyahat esnasında cep telefonu kullanımına yönelik incelemeler yapıldı.

10 bireye 2 bin 422 lira idari para cezası uygulandı

Muayenesiz bir taksiye 427 lira, trafik levhalarına uymayan bir şahsa 196 lira, seyir halinde cep telefonu kullanan taksi sürücüsüne 427 lira, 7 şahsa ise emniyet kemeri takmadığı gerekçesiyle 196 lira ceza yazıldı.

Denetimlerde toplam 10 bireye 2 bin 422 lira idari para cezası uygulandı.


“Ya bana vuracaksınız ya da beni alacaksınız”

Öte yandan taksi bulamadığını söyleyen Remziye Yorgun isimli bir vatandaş “Turist olsak bizi otomobile alırlar.  Sinirleniyorum. Nereden nereye yürüyorum. En son yolun ortasına geçtim taksicilere ‘ya bana vuracaksınız ya da beni alacaksınız’ dedim. Taksicilerden çok şikayetçiyim” diye konuştu.

“Çürük elmaları seçelim”

Taksici Hacı Kanbay “Taksiciler ortasındaki çürük elmaları seçelim. Ben bugün bir şeye şahit oldum. Birisi ülkeye konuk gelmiş ülkeme döviz bırakıyor. İki turist aile vardı. Bir aileyi ben aldım öbür bir taksici çağırdım, oburunu de o aldı. Gittiğimiz yer 101 lira yazdı. O taksici ise 200 lira alarak gitti. Yakışıyor mu bu? Plakasını alsaydım bunun hesabını soracaktım. Taksicilerin içerisinde berbat insanlarımız var” diye konuştu.

“Taksici olduğumuz için bagajdan valiz çıkarıyoruz”

Emniyet kemeri takmadığı için ceza yazılan Bahadır İnanç “Doğal olan ve gereken emniyet kemeri takmak. Taksici olduğumuz için bagajdan valiz çıkarıyoruz o anda emniyet kemereni çıkardım. O esnada takımlar cezayı kesti” dedi.

“Taksi topluluğuna mal ediliyor”

DHA’nın haberine nazaran; Taksici Tarık Güray “Bu olaylardan ötürü güzel de yanıyor makûs de yanıyor. Diğerleri kötülük yaptığı vakit taksi topluluğuna mal ediliyor. Herkes kendi hak karı ile çalışmalı” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.