Rusya kepenk indiren yabancıları iflasla tehdit etti!

Rus hükümetinin internet sitesinde yer alan açıklamada, Rusya Başbakan Birinci Yardımcısı Andrey Belousov’un yaptırımlar nedeniyle çok sayıda yabancı şirketin Rusya’dan ayrılmasına ilişkin değerlendirmelerine yer verildi.

Rusya’daki yabancı şirketlerin önünde üç seçenek bulunduğunu ifade eden Belousov, “İlk seçenek, şirketin Rusya’da faaliyetlerine devam etmesi ve aynı zamanda üretim için gerekli hammadde, malzeme tedarikini sağlaması ve çalışanlarına yükümlülüklerini yerine getirmesidir.” dedi.

Belousov, yabancı şirketlerin ikinci seçeneği olarak hisse devrine işaret ederek, “İkinci seçenek, yabancı hissedarların paylarını yerel ortaklara devretmeleridir. Bu şirketler gelecekte Rusya pazarına geri dönme fırsatına sahip olacaklar. Bazı yatırımcılar zaten bu fırsattan yararlandı.” diye konuştu.

Üçüncü seçenekte ise Rus hükümetinin şirketlere müdahalede bulunacağını kaydeden Belousov, “Şirket Rusya’dan ayrılmaya karar verir, üretimi kapatır ve çalışanları işten çıkarırsa, hızlandırılmış iflas süreci ile müdahale edeceğiz. Çünkü bizim mutlak önceliğimiz vatandaşlarımızın istihdamını ve sosyal refahını korumaktır.” ifadelerini kullandı.

Belousov, Rusya’dan ayrılmak istemeyen çok sayıda yabancı şirkete ise ülkelerinde yoğun bir siyasi baskı yapıldığını sözlerine ekledi.

AB, Rusya ile sınır ötesi programlarını askıya aldı

 

Rusya’dan ‘yeterli fonumuz var’ açıklaması

 

Rusya’da o sitelere engel

 

İhracatçılar Rusya ile ödemelerde alternatif arıyor

 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.