Pentagon’un akabinde NASA da UFO’ları araştıracak bir takım kuruyor

ABD Savunma Bakanlığından (Pentagon) sonra NASA da Amerikan ordusu tarafından gözlemlenen ve tanımlanamayan hava olaylarını incelemek üzere harekete geçti.

NASA’dan yapılan yazılı açıklamada, “NASA, tanımlanamayan hava olaylarını, yani gökyüzündeki uçak yahut bilinen doğal oluşumlar olarak tanımlanamayan olayların müşahedelerini, bilimsel bir bakış açısıyla incelemek için sonbaharın başlarında başlayacak bir çalışma takımı görevlendiriyor.” tabiri kullanıldı.

Açıklamada, çalışmanın, mevcut bilgilerin belirlenmesine, gelecekteki dataların nasıl toplanacağına ve NASA’nın bu dataları tanımlanamayan hava olaylarına yönelik bilimsel anlayışı ilerletmek için nasıl kullanabileceğine odaklanacağı kaydedildi.

Atmosferdeki tanımlanamayan olayların hem ulusal güvenliği hem de hava güvenliğini ilgilendirdiğine dikkati çekilen açıklamada, tanımlanamayan hava olaylarının dünyanın dışından olduğuna dair şimdi ispat olmadığına işaret edildi.

Açıklamada grubun, Pentagon’un Tanımlanamayan Hava Olayları Misyon Gücü’nün yahut onun yerine oluşturulan Hava Objelerini Tanımlama, İdare, Senkronizasyon Kümesi’nin bir modülü olmadığı belirtildi.

NASA’nın bağımsız çalışma takımının, New York’taki Simons Vakfı’nın lideri ve daha evvel Princeton Üniversitesinde astrofizik kısmının başkanlığını yapmış astrofizikçi David Spergel tarafından yönetileceği kaydedilen açıklamada, NASA’nın Bilim Misyonu Yöneticiliğinde Araştırmalardan Sorumlu Yönetici Yardımcısı Daniel Evans’ın çalışmada yönetici olarak yer alacak NASA yetkilisi olacağı bilgisi verildi.

ABD ordusu 2020’de evvelki yıllarda Amerikan pilotlarınca gözlemlenen lakin tanımlanamayan cisimlere ait manzaraların kapalılığını kaldırmıştı.

Daha sonra ABD istihbaratı kelam konusu olayları incelemiş ve gerekli tanımlamayı yapamamıştı.

Pentagon da bu tıp olaylara ait müşahedeleri datalara dönüştürmek için evvel Tanımlanamayan Hava Olayları Vazife Gücü isimli bir ünite kurmuş, daha sonra da bunu Hava Objelerini Tanımlama, İdare, Senkronizasyon Kümesi olarak dönüştürmüştü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.