MotoGP Aragon Grand Prix’sini Bastianini kazandı

MotoGP Dünya Şampiyonası’nın 15. ayağı Aragon Grand Prix’sini, Gresini şoförü İtalyan Enea Bastianini kazandı.

Motosiklet yarışlarının en kıymetli tertibinde dönemin 15. çabası, İspanya’nın Aragon özerk bölgesindeki 5,1 kilometrelik MotorLand Aragon Pisti’nde 23 cins üzerinden gerçekleştirildi.

Üçüncü sıradan başladığı yarış boyunca liderlik uğraşını sürdüren Bastianini, son tıpta yaptığı atakla vatandaşı Francesco Bagnaia’yı geride bıraktı ve bitiş çizgisini birinci sırada geçerek bu dönem dördüncü kere podyumun tepesine çıktı.

Liderin 0.042 saniye gerisinde Bagnaia (Ducati Lenovo) ikinci, Bastianini’nin 6.139 saniye ardında İspanyol Aleix Espargaro (Aprilia) ise üçüncü sırayı aldı.

Şampiyona önderi Fabio Quartararo, İspanyol Marc Marquez ile motorlarının temas etmesi sonucu birinci tıpta kaza yaparak yarış dışı kaldı. Olayın akabinde motorunun istikrarında sorun yaşayan Marquez, bu sefer Takaaki Nakagami’nin aracıyla temas yaşadı ve kazanın akabinde iki pilot da yarıştan çekildi.

MotoGP’de şu ana kadar Bagnaia 6, Bastianini 4, Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha) 3, Miguel Oliveira (Red Bull KTM) ve Aleix Espargaro (Aprilia) birer yarış galibiyeti elde etti.

Sezonun 16. yarışı Japonya Grand Prix’si, 25 Eylül Pazar günü koşulacak.

Pilotlar klasmanının birinci 5 sırası şöyle:

1. Fabio Quartararo (Fransa): 211 puan

2. Francesco Bagnaia (İtalya): 201

3. Aleix Espargaro (İspanya): 194

4. Enea Bastianini (İtalya): 163

4. Jack Miller (Avustralya): 134

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.