Mahmut Ustaosmanoğlu vefat etti… Lider Erdoğan ve birçok isimden taziye bildirisi

Fotoğraflarla İsmailağa Cemaat piri ‘Mahmut Ustaosmanoğlu’

İsmailağa Cemaati başkanı Mahmut Ustaosmanoğlu, 93 yaşında hayatını kaybetti.

Böbrek rahatsızlığı nedeniyle ağır bakımda tedavi gören İsmailağa Cemaati önderi Ustaosmanoğlu için taziye bildirileri yayımlandı.

ERDOĞAN’DAN TAZİYE MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter adresinden taziye iletisi yayımladı:

Ömrünü İslam’a vakfeden, ülkemizin manevi rehberlerinden Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendi’ye Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; ailesine, talebelerine ve tüm sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum. Yeri cennet olsun.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın:

“Allah’tan geldik, yeniden O’na döneceğiz.” Kıymetli alim, hoca, fazıl ve veli insan sayın Mahmut Ustaosmanoğlu efendiye Allah’tan rahmet, ailesine ve yakınlarına baş sıhhati ve sabırlar diliyorum. Mevla sonsuz rahmetiyle muamele eylesin. Yeri cennet olsun.” 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu:

“Alimin vefatı, âlemin vefatı gibidir” Yetiştirdiği Kur’an talebeleriyle, örnek yaşayışıyla, İslâm’ın büyük hizmetkârı, Sayın Mahmut Ustaosmanoğlu Hocaefendiye Allah’tan rahmet; İslam Âlemi, Milletimiz ve İsmailağa Cemaatine başsağlığı diliyorum Yeri cennet makamı âlî olsun.”

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan:

“Alimin mevti, alemin mevti üzeredir. Anadolu’da binlerce talebe yetiştiren, devletine ve milletine sayısız hizmetleri bulunan #MahmudEfendiHazretleri’ne Cenab-ı Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı dilerim. Yeri cennet makamı âli olsun..”

Esenler Belediye Lideri ve İBB AK Parti Küme Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu:

“İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn Mahmut Efendi emaneti Rabbine teslim etti.”

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş:

“İslam’ın inanç, ibadet, ahlak ve muamelâta dair buyruk ve nehiylerinin öğrenilmesi ve yaşanması için ilim ve irfan yolunda bir asra yakın gayret yürüten, binlerce talebe yetiştiren Mahmud Efendi üstadımızın yeri cennet, makâmı âlî olsun.”

Cübbeli Ahmet olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü:

“Kutbü’l-ektâb, Ğavsü’l-evtâd ve Hicrî 15. Asrın Müceddidi Mahmud Efendi Hazretlerimiz Rahmet-i Rahmân’a vâsıl olmuştur. Cenâzesi 24 Haziran 2022 cuma günü cuma namazını müteâkiben Fâtih Câmi-i Şerîfinde kılınacak ve Sakızağacı Şehitliği’nde Ulu Piri Ali Haydar Efendi Kuddise Sirruhû Hazretleri’nin yakınında bulunan kabr-i şerîfine defnedilecektir. Rûh-ı şerîfi için üç İhlâs-ı Şerîf ile birlikte el-Fâtiha.”

Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Muhyiddin el-Karadaği:

“Kendisini birkaç sefer ziyaret etme mutluluğuna eriştiğimde daima şöyle sıkıntısı, Mevlamız Halid el Nakşibendi, Karadağ’daki atalarınızdan birinin öğrencisiydi. Terbiye medresesi Rabbani Alimi Pir Mahmud Efendi, canım kardeşim artık sevdiklerinle berabersin. Onlara selam ilet ve selam, rahmet ve hürmet senin üzerine olsun. Biz de cuma günü Fatih’teki cenaze namazına katılacağız.”

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.