Limak ve BAE Şirketi Alpha Dhabi Holding, Türkiye ve BAE’de İş Birliği için Mutabakat İmzaladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üç günlük Körfez ülkeleri ziyaretini tamamladı. Erdoğan ile birlikte birçok Türk müteahhit ve inşaat şirketi de iş forumlarında yer alarak Körfez ülkelerindeki olası projele ile ilgili görüşmeler yaptı.

Birleşik Arap Emirlikleri’nin yatırım holdinglerinden Alpha Dhabi Holding ile Limak Şirketler Topluluğu arasında, Türkiye ve BAE’de sürdürülebilir kalkınmayı teşvik edecek bir Mutabakat Anlaşması (MoU) imzalandı. İki şirket arasında imzalanan söz konusu anlaşma, aralarında inşaat, kalkınma, altyapı, enerji ve turizm sektörlerinin de bulunduğu farklı sektörlerde sürdürülebilir kalkınma çerçevesinde iş birliklerinin ve ortak girişimlerin kurulmasını hedefliyor.

“İŞ BİRLİĞİ HALKLARIMIZ ARASINDA DAHA GÜÇLÜ KÜLTÜREK YAKINLAŞMA SAĞLAYACAK”

Abu Dhabi’de düzenlenen İş Forumu’nda imzalanan Mutabakat Anlaşması ile ilgili konuşan Limak Şirketler Topluluğu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir, sürdürülebilirlik ve yatırım konularında benzer vizyonları paylaşan Alpha Dhabi Holding ile ileriye dönük bir mutabakat anlaşması imzalamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Özdemir “Bu iş birliği hem Türkiye, hem BAE için çok önemli. Bir yanda şirketlerimiz karşılıklı olarak portföylerini genişletme imkanı bulurken, diğer yanda Şubat ayında yaşadığımız depremler sonrasında etkilenen bölgelerin yeniden inşası ve rehabilitasyonu ile halklarımız arasında daha güçlü bir sosyal ve kültürel yakınlaşma sağlayacak” dedi.

İNŞAAT, ALTYAPI, ENERJİ…

Alpha Dhabi Holding CEO’su ve Genel Müdürü Müh. Hamad Salem Al Ameri ise, Limak Şirketler Topluluğu ile imzaladıkları mutabakat anlaşmasının stratejik önemine vurgu yaparak şunları söyledi:

“Limak Şirketler Topluluğu ile potansiyel iş birliğimiz, Alpha Dhabi Holding olarak bizlerin sürdürülebilir kalkınma ve yatırımlar alanlarındaki hedeflerimizle tam uyumlu. Bizler inşaat, altyapı, enerji sektörü ve turizm sektöründe büyümek istiyoruz. Ayrıca deprem sonrası etkilenen bölgelerin yeniden inşasında oluşabilecek fırsatları keşfetmek istiyoruz. Hem şirketlerimiz, hem de halklarımız için iş birliği potansiyelinin heyecanını yaşıyoruz”.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx