LGS’de ikinci nakil sonuçları açıklandı

Bakan Özer, yerleştirmeye temel ikinci nakil sonuçlarına ait yaptığı açıklamada 25 Temmuz’da açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına nazaran tercih yapan öğrencilerin yüzde 95’inin istedikleri okula yerleştiğini, bu oranın yerleştirmeye temel birinci nakil sonunda yüzde 97’ye yükseldiğini hatırlattı.

İkinci nakil tercihlerinin de 1-5 Ağustos’ta alındığını tabir eden Özer, “LGS kapsamında, yerleştirmeye temel ikinci nakil sonuçlarını açıkladık. Sonuçlara nazaran, öğrencilerimizin yüzde 97.6’sı istedikleri okula yerleşti. Bu sürecin öğrencilerimize ve velilerimize iyi olmasını diliyorum” tabirlerini kullandı.

NAKİL SONUÇLARINI GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Böylece merkezi olarak yürütülen ana yerleştirme sürecinin tamamlandığını bildiren Bakan Özer, iki nakil sürecinde de hiçbir okula giremeyen öğrencilerin, yerleştirme ve nakil komiteleri aracılığıyla yerleştirileceğini söyledi.

Bakan Özer, bu öğrencilerin müracaatlarının komitelerce 9-17 Ağustos’ta alınacağını ve 19 Ağustos’ta yerleştirme sürecinin tamamlanacağını kaydederek, “Bir defa daha hatırlatmak isterim ki; öğrenci ve velilerimiz bu hususta müsterih olsunlar. 19 Ağustos tarihi prestijiyle tüm öğrencilerimiz liselere yerleşmiş olacaklar” diye konuştu.

KAYNAK: HABER7

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.