Kılıçdaroğlu istemeden itiraf etti! Bunun adı ‘Seçimi kaybettik’ açıklamasıdır!

Prof. Dr. Cüneyt Yüksel, Haber7 Yayın Koordinatörü İbrahim Günay’a verdiği demeçlerde AK Parti’nin 21 yıllık iktidar hayatını anlatırken, Kılıçdaroğlu’nun “YSK’ya güvenmiyoruz” açıklamalarına da yanıt verdi. 

“20 YILDA 80 YILDA YAPILANLARIN 5 KATI HİZMET YAPTIK”

Yüksel, “AK Parti olarak 21 yıldır iktidardayız.  Biz 2002 yılından itibaren sahada hem yaptıklarımızı hem de yapacaklarımızı anlatıyoruz. Vatandaşlar da bütün bu hizmetlerden memnun.  Şu anda Türkiye’nin ikinci yüzyılı dediğimiz bir yıldayız.  Türkiye kurulurken, istiklal mücadelesi verdik. Şimdi de istikbal mücadelesi vermekteyiz.  Birçok alanda bu dönemde ilk 80 yılda yapılanların 5 katı hizmetler yapıldı.  Biz iktidara geldiğimizde 6000 km’ye yakın bölünmüş yol vardı. Şimdi ise 30 bin km’ye yakın bölünmüş yol var.  Aynı şekilde biz iktidara geldiğimizde 76 üniversite vardı. Şu an 208 üniversite var.  Üniversitesi olmayan hiçbir ilimiz yok. Biz iktidara geldiğimizde 26 havaalanımız vardı, şimdi ise 56 havaalanımız var.  Dünyada deniz üzerine yapılan havaalanı sayısı 5 tane iken bunların ikisi Türkiye’de.  Biri Ordu-Giresun, diğeri de Artvin Havaalanı.

“AK PARTİ DAVA HAREKETİDİR”

Dikkat ederseniz sadece son bir ay içerisinde yapılan hizmetleri sayarsak vatandaş bunların, 7’li masanın ağırlığından kat ve kat daha fazla olduğunu görüyor.  En basit örneği, Mersin Akkuyu Nükleer santrali.  Burası  Türkiye’nin elektrik ihtiyacının %10’unu karşılayacak.  Yine Karadeniz Doğal gaz da karaya ulaştı. Bunlar vatandaşın birebir cebini ilgilendiren konular.  Sayın Cumhurbaşkanımız da doğalgazın bir ay tamamen ücretsiz, 1 yıl ise konutlarda 25 metreküpe kadar olan kısmın ücretsiz olacağını söyledi.  Diğer yandan AK Parti dava hareketidir.  Bu dava hareketinin iki tane bileşeni var. Birincisi içeride olan, güçlü ve büyük Türkiye ideali.  Enerjide bağımsız, bütün altyapı ve üstyapısını tamamlamış, bir Türkiye demek.  Biz iktidara gelmeden milli savunmada yerlilik oranımız yüzde 20 iken bu oran şuan yüzde 80’e ulaşmış durumda. S/İHA, Atak helikopterleri, KIZILELMA ve en son TCG- Anadolu’da denize indirildi.  Vatandaşlarımız da bunları görüyor ve takdir ediyor. 

MUHALEFETE SERT TEPKİ: ‘SEÇİMİ KAYBETTİK’ AÇIKLAMASIDIR

Yüksel ayrıca Başkan Erdoğan’ın aday olmasına yönelik tartışma üreten muhalefet cenahına ise, “Bu üç dönem tartışmasına YSK son noktayı koydu.  YSK’nın kararlarına karşı itiraz süreci de yok. O son karardır.  Birileri ‘biz sandıkta bunları dile getirmeyeceğiz’ dedikleri halde, tekrar tekrar gündeme getirdiler.  Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk seçimi 2018’de yapıldı. İkinci seçimi ise 14 Mayıs 2023’te yapılacak.  Dolayısıyla anayasamıza uygun. Ama birileri, demokrasi dışı unsurları harekete geçirmek için, seçim sonrası hazırlıklar yapıyor olabilir. 

Parlamenter sistem konusunda ise karşımızda vizyonsuz bir muhalefet var. Halkımıza tek vaat ettikleri eski Türkiye’dir.  Bunu da biraz süsleyerek, güçlendirilmiş parlamenter sistem adı ileyapıyorlar. ‘Parlamenter sisteme döneceğiz’ diye bir masa etrafında toplandılar.  Hatırlayın Biden başkan seçilmeden önce verdiği bir demeçte, ‘biz Tayyip Erdoğan’ı deviremedik, ama muhalefeti destekleyerek bunu yapacağız.’  Bundan hemen sonra altılı masanın kurulduğunu görüyoruz. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi aslında bugün birçok krizi başarı ile atlatan bir sistemdir. Pandemide bu sistem ile çok hızlı ve doğru kararlar aldık.  Eski Türkiye’de on altı ayda bir hükümet değişirdi. 

AK Parti gelmeden önce hükümette 35-36 bakan vardı. Düşünün bunlar on altı aylığına geliyor ve koalisyonlar kuruluyor.  Ve koalisyonlarda her biri bir taraftan çekiştiriyor.  Ben 7’li masayı bir koalisyona benzetiyorum.  Çünkü bir parti tezkere konusunda ‘hayır’ derken diğeri farklı bir şey söylüyor.  En son geldikleri noktada masayı ‘kumar masası’ olarak tarif ettiler.  Ve tekrar o masaya dönenler oldu.  Geldikleri nokta ucube bir, ‘Cumhurbaşkanlığı yardımcıları sistemi’ oldu.  Bir hukukçu olarak söylüyorum, dünyada böyle bir sistem yok.  Milletimiz hiç bir zaman demokratik kazanımlarından taviz vermez.  Nasıl Cumhurbaşkanı’nın halk tarafından seçilmesi demokratik bir kazanım ise, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi de demokratik bir kazanımdır. Ve milletimiz bundan taviz vermez. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir