Jorge Jesus: Bize zorluk çıkarmaya çalışacaklar!

Fenerbahçe, UEFA Avrupa Ligi play-off çeşidi birinci maçında yarın Austira Wien’in konuğu olacak.

Yarın TSİ 22.00’de oynanacak müsabaka öncesinde Fenerbahçe Teknik Yöneticisi Jorge Jesus basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

Uygun bir sonuç alarak İstanbul’a dönmek istediklerini belirten Jorge Jesus, “Yarın güç bir maç bekliyoruz. Rakibimiz Slovacko ekibinden daha güçlü. Wien, Avrupa’da itibarı olan bir grup. Yarın kesinlikle bize zorluklar çıkartmaya çalışacaklardır. Lakin bizler de âlâ bir maç çıkartabilmek için âlâ halde hazırlandık. İstanbul’daki maç öncesinde güzel bir sonuç almak istiyoruz” biçiminde konuştu.

“MAÇIN YOĞUNLUĞUNU ÇIKARTACAK FİZİKÎ DURUMDA OLMAMALARI NORMAL”

Alioski, İrfan Can Kahveci ve Mert Hakan Yandaş’ın durumları hakkında da konuşan Jesus, “Tabii ki fizikî olarak çok yeterli durumdalar diyemem. Bu da çok olağan. Alioski bu dönem hiç resmi maç oynadı. İrfan Can ve Mert uzun periyodik sakatlıklardan çıktılar. Maçın yoğunluğunu çıkartacak fizikî durumda olmamaları olağan. Hazırlık sürecindeki idmanların birçoklarında yer alamadıkları için lig ve Avrupa maçları onların fizikî durumlarını tekrardan kazanmaları için bir fırsat. Bunun bir risk olduğunu biliyoruz fakat öteki talihimiz da yok” diye konuştu.

“FENERBAHÇE’DE SON YILLARDA SIRALAMADA HAK ETTİĞİ YERLERDE DEĞİL”

Sarı-lacivertli takımın son yıllarda Avrupa sıralamasında hak ettiği yerin altında olduğuna dikkat çeken deneyimli teknik adam, “Fenerbahçe benimle birlikte her maçı kazanmak için oynayacak. Bizim rakip kim olursa olsun kazanma gayemiz var. Bunun için alana çıkıyoruz. Wien maçından bağımsız olarak söylüyorum bunu. İki kadronun Avrupa’daki sıralamasına baktığınız vakit çok aşağılarda olduğunu görüyoruz. Fenerbahçe’de son yıllarda sıralamada hak ettiği yerlerde değil. Bizim maksadımız kümelere kalmak. Bu iki basamaklı bir maç. Yarın birinci maç, yeterli bir sonuç almak istiyoruz” dedi.

“OFANSİF OLARAK DAHA GÜZEL OLMAK İÇİN ÇOK ÇALIŞIYORUZ”

Hamle manasında daha âlâ olmak için ellerinden geleni yaptıklarını belirten Jesus, şöyle konuştu:

“Fenerbahçe ligde şimdi 2 maç oynadı. Dönemin şimdi çok başındayız. Birlikte çalışmaya başlayalı 8 hafta oldu. O yüzden istediğimiz seviyeyi yakaladık dersem kendimi kandırmış olurum. Hala geliştirmemiz gereken şeyler var. Vakitle gelişecektir. Daha güçlü olacaktır. Belirttiğiniz üzere birinci maçlarda çok gol attık. Ofansif olarak daha uygun olmak için çok çalışıyoruz.”

“3 GÜNDE BİR MAÇ YAPAN EKİPLERİN KESİNLİKLE BİRİNCİ 11’LERİNİ DEĞİŞTİRMESİ GEREKİYOR”

Takımlarında yarınki maçta değişiklik yapacak imkanın olduğunu söz eden Jesus, kelamlarını şöyle noktaladı:

“3 günde bir maç yapan grupların kesinlikle birinci 11’lerini değiştirmesi gerekiyor. Fenerbahçe için de bu durum geçerli olacak. Zira 2 maç ortasında oyuncuların toparlanması için kâfi mühlet olmuyor. Bu yeni bir durum değil. Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve ligde çaba eden grupların bu üslup değişiklikler yapması gerekiyor. Biz 11 kişilik bir kadro kurmuyoruz. Takımımız kâfi değişiklikler yapacak imkanı veriyor. Yarın da birebir formda olacak.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.