iOS 16 ile gelecek olan yeniliklere bir yenisi daha eklendi

En yeni iOS 16 beta sürümü artık piyasada ve uzun zamandır beklenen pil yüzdelerinin geri dönüşü sevindirici bir gelişme olarak zaten dikkat çekiyor. Ama işletim sistemi bu yıl içinde piyasaya sürüldüğünde, başka bir kullanışlı araç da içerecek gibi görünüyor.

iOS 16 beta, iPhone kullanıcılarına, ekran görüntülerinin fotoğraf galerisini doldurması riskini azaltmayı amaçlayan, ekran görüntülerini ‘Kopyalama ve Silme‘ imkanı getiriyor.

Yeni iOS 16 beta sürümünde ekran görüntüsü alırken, bir “Kopyala ve Sil” düğmesi görünecek ve bu düğmeyi seçtiğinizde, söz konusu ekran görüntüsü istediğiniz yere yapıştırmak üzere panonuza kaydedilecek. Ancak en önemlisi, ekran görüntüsünden memnun değilseniz, tek tıklama ile silmenin mümkün olması. Bu da, iPhone’unuzun değerli depolama kapasitesinden tasarruf etmek anlamına geliyor.

iOS 15’te, kullanıcılara ekran görüntüsü gönderme, kaydetme veya silme seçeneği sunulmuştu, ancak bunu yapmak için bir dizi tıklama gerekiyordu. Şu anda beta sürümünde olsa da, 2022’nin sonunda piyasaya çıkacak olan nihai sürümde daha gelişmiş bir yol olacak.

iOS 16 ile gelmesini beklediğimiz diğer yükseltmeler arasında, özelleştirilebilir kilit ekranları (dinamik widget’lar, özel metin yazı tipleri ve daha fazla renk seçeneği) ve yenilenmiş odak modu da bulunuyor.

Mesajlar, Cüzdan, Haritalar ve daha birçok iPhone uygulamasının iOS 16 ile iyileştirilmesi bekleniyor. Ancak nelerin geleceği tam olarak Eylül ayında Apple, iPhone 14 serisini duyururken öğreneceğiz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.