Hayvanlara zulüm raporu

“Hayvanlara eziyet ediliyor, sosyal medya devleri bundan para kazanıyor”.

Bu ifadeler, dünyadaki 22 hayvan hakları kuruluşundan oluşan hayvanlar için Asya koalisyonu sosyal medya platformlarında hayvan zulmü içeriğine ilişkin raporundan…

Raporda, 13 ay boyunca gönüllü araştırmacılardan oluşan bir ekip sosyal medya üzerinde üretilen ve yayınlanan hayvan zulmü videolarını inceledi.

Raporda, hayvanların boğulmasından, kasten uzuvlarının kırılmasından, annelerin öldürülüp bebeklerinin alınmasına, hayvanların dövüşlerde karşı karşıya gelmesine kadar her şeyin belgelendiği belirtildi.

Raporda sosyal medya devlerinin hayvanlara zulüm içeriklerinden milyonlarca dolar kazanç sağlandığı öne sürüldü.

2020 yılının sadece üç ayında YouTube, bahsi geçen videoların paylaşımından 12 milyon dolar kazanırken videoları çeken veya yayınlayanlar ise 15 milyon dolar gelir elde etti.

Araştırmada videolara yerleştirilen reklamlar arasında şirketlerin yanı sıra bazı hayvan refahı ve koruma dernekleri olduğu tespit edildi.

Bunların bazıları o durumu fark edince harekete geçti.

Raporda, firmaların reklam yerleşimine rıza göstermediklerini ve genellikle hayvan zulmü videolarındaki reklam özelliğinden habersiz olduklarını belirtmek gerekir” ifadesi yer aldı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.