Galatasaray’ın hocası Okan Buruk’tan transfer açıklaması

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, “Alacağımız oyuncular var, görüştüğümüz oyuncular var. Geniş bir takım kurmak istiyoruz. Her bölgede iki âlâ oyuncumuzun olması gerekiyor. Bu manada gayretlerimiz devam ediyor. İdaremiz çok uygun niyetli çalışıyor. Transferler yapacağız” dedi.

Galatasaray, Avusturya kampındaki üçüncü hazırlık maçında Çekya’nın Sigma Olomouc kadrosunu 2-0 mağlup etti.

Karşılaşma sonrası Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk açıklamalarda bulundu. Buruk, “Bu kampta oyuncularımıza yükleme yapıyoruz. Dün de çift idman yaptık. Bunun yorgunluğu birinci yarının aşikâr bir kısmında ortaya çıktı. Bizim gayemiz lige en yeterli halde başlamak ve lig başladıktan sonra performansımızı en düzgün formda sürdürebilmek. Tempolu bir oyun oynamak istiyoruz. Bugün bunu vakit zaman gördük. Eksiksiz değildik fakat oyunun muhakkak kısımlarında kaliteli işler yaptık. İkinci golde olduğu üzere. Bu bizi memnun etti. Kazanmak hoş ancak bizim için değerli olan lige düzgün hazırlanmak” tabirlerini kullandı.

“TRANSFERLER YAPACAĞIZ”

Çok savlı bir idarenin geldiğini lisana getiren deneyimli teknik adam, “Herkesin heyecanlandığı yeni bir teknik grup geldi. Burada müspet bir hava oluştu. Biz de bu havayı devam ettirmek istiyoruz. Alacağımız oyuncular var, görüştüğümüz oyuncular var. Geniş bir takım kurmak istiyoruz. Her bölgede iki düzgün oyuncumuzun olması gerekiyor. Bu manada gayretlerimiz devam ediyor. İdaremiz çok uygun niyetli çalışıyor. Transferler yapacağız. Bu ortada ayrılanlar oluyor. Kamp dönüşü de bu ayrılıklar devam edebilir. Diagne’ye bir teklif gelmişti. Elimizde üç santrfor vardı. Ona çok müddet verememiştik. O teklifi kıymetlendirdi. Morutan da bizim kıymetli bir oyuncumuz, bir yatırımımız. Oynamaya muhtaçlığı var. Bir sene öbür bir yerde oynarsa tahminen Galatasaray’a güçlü bir biçimde dönecektir. Sivasspor’un bir ilgisi var” biçiminde konuştu.

YUNUS AKGÜN YORUMU

Takıma dönen oyuncularla ilgili ise Okan Buruk, “Yunus’un birinci idmandan itibaren kalitesini net bir halde görüyoruz. Yunus’un akademimizden yetişmesi de bizim için çok kıymetli. Bu oyuncular Galatasaray’a örnek oluyor. Akademiye örnek oluyor. Bugün tekrar Hamza girdi, Özgür Baran girdi. Emin Bayram da âlâ oynadı. İnşallah Yunus üzere birçok yıldızı ortaya çıkartacağız” dedi.

“TRANSFER İÇİN GÖRÜŞMELERİMİZ DEVAM EDİYOR”

Okan Buruk, transfer süreci hakkındaki soruya ise “Transfer için görüşmelerimiz devam ediyor. Yakınlaştığımız oyuncular var. İnşallah elimizdeki oyuncular ile gelecek oyuncular düzgün bir mozaik oluşturacak” tabirlerini kullandı.

Tecrübeli çalıştırıcı, yeni transfer Sergio Oliveira hakkında da “Kaliteli işler yaptı. Kıymetli, başkan oyuncu. Ekibi önemseyen, kadroya liderlik yapabilecek bir oyuncu. Porto’nun kaptanlığını yapmış bir oyuncu. Bunu göstermesi gerekiyor” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.