Fatih Erbakan: Halkımız Refah Partisi’nin iktidarını özlemiştir

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, partisinin Çorum Vilayet Başkanlığı 2’nci Olağan Kongresine katılmak üzere kente geldi.

Atatürk Spor Salonu’nda yapılan kongreye, çok sayıda partili ve yurttaş katıldı. Karadenizli sanatçı Davut Güloğlu’nun da katıldığı kongrede Erbakan, salona girişi sırasında meşale yakan gençler tarafından karşılandı. Mevcut Lider Yakup Taş, tek aday olarak katıldığı kongrede inanç tazeledi.

“ÜYE SAYISINDA ŞAMPİYON OLDUK”

Salonda partililere seslenen Erbakan, partisinin maksatlarını anlattı. Erbakan, “Halkımız Refah Partisi’nin iktidarını özlemiştir. Refah Partisi’nin şahlanışının ayak sesleri duyulmaya başlanmıştır. Bakın geçtiğimiz ay Yargıtay’ın açıklamasına nazaran 1 ay içerisinde Türkiye’de en fazla üye sayısını artıran Refah Partisi oldu. Üye sayısı artırmada şampiyon olduk elhamdülillah; geçen ay 15 bin üye kaydı ile Türkiye’de en çok üye kaydeden parti olmuştuk, bu ay kendi rekorlarımızı da kırdık. Yalnızca gençlik kollarımız 10 binin üzerinde, bayan kollarımızda yalnızca bir ayda 12 bin 700 üye kaydetti. Tekrar bu ay ise en yüksek üye kaydı yapan parti olacağız. Bütün bunlar partimizin tekrar büyüyen bir parti oluşunun ispatıdır, adım adım 500 bin üyeye gerçek yürümeye devam ediyoruz” dedi.

“ARTIK DEVA, UMUT VAR”

Partisinin iktidara yürüdüğünü kaydeden Erbakan, “Sakın ümitsizliğe kapılmayın, artık deva, umut var. Artık Yine Refah var elhamdülillah. Yine Refah Partisi her geçen gün daha da güçlenerek gümbür gümbür iktidara yürüyor. İkinci büyük şahlanışı, ikinci kırk yıl şahlanışını gerçekleştirmek üzere kararlılıkla yoluna devam ediyor. Yine Refah iktidarında idarede adalet, evvel millet anlayışı, ulusal kaynak paketleri var. Memura, çalışana, emekliye, iktidar olur olmaz en az yüzde 100 maaş artırımı var. Çiftçiye, köylüye en yüksek taban fiyatları, ucuz elektrik, mazot, sübvansiyon ve takviye var. 81 vilayetimize 681 refah projesi var. 54’üncü hükümette denk bütçeyi nasıl denkleştirdiysek, geleceğiz ve tekrar birebir halde gerçekleştireceğiz” diye konuştu. 

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.