Dünyada bir birinci: Yapay zeka ‘CEO’ olarak atandı

Yapay zekanın hakim olduğu bir dünya, artık sanıldığı kadar uzak bir ihtimal değil. Bunun ispatlarından biri son olarak oyun şirketi NetDragon Websoft’tan geldi. Şirket, dünyada bir birincisi gerçekleştirerek; sanal bir insansı robot olan Tang Yu’yu CEO koltuğuna getirdi.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran Tang Yu, süreç akışını sisteme sokacak, iş misyonlarının kalitesini artıracak ve yürütme suratını artıracak.

TRT Haber’de yer alan bilgilere göre; yapay zeka dayanaklı bayan bot, günlük operasyonlarda rasyonel karar vermeyi desteklemek ve daha tesirli bir risk idare sistemi sağlamak için gerçek vakitli bir bilgi merkezi ve analitik araç olarak da hizmet verecek.

Ayrıca, birinci sanal CEO’nun yeteneklerin geliştirilmesinde kritik bir rol oynaması ve tüm çalışanlar için adil ve verimli bir işyeri sağlaması bekleniyor.

İnsansı robot hakkında şu ana kadar ayrıntılı bir bilgi açıklanmadı.

FİZİKSEL VÜCUDU OLMAYACAK

Bu atama, Şirketin “AI + yönetimi” stratejisini vurguluyor ve Şirket için bir “Metaverse organizasyonu” olma yolunda değerli bir kilometre taşını temsil ediyor.

10 milyar dolarlık şirketi yönetecek CEO robot, rastgele bir fizikî vücuda sahip olmayacak ve büsbütün sanal ortamda varlığını sürdürecek.

Robot, Fujian NetDragon Websoft şirketinin bundan sonraki en kıdemli yöneticisi olacak. Şirketin tüm operasyonu, robotun sorumluluğunda olacak.

NetDragon Lideri Dr. Dejian Liu, “Yapay zekanın kurumsal idarenin geleceği olduğuna inanıyoruz ve Tang Yu’yu atamamız, işimizi yürütme biçimimizi yenilemek için yapay zeka kullanımını sahiden benimseme taahhüdümüzü temsil ediyor. Tang Yu’nun gerisindeki algoritmalarımızı genişletmeye devam edeceğiz ve kademeli olarak meta bilgi tabanına dayalı bir çalışma topluluğuna dönüşeceğiz” sözlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.