Devlet kurumunu kapatıp, çalışanla Erdoğan’ın mitingine gitmişler

Afyonkarahisar Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve beraberindeki müdür yardımcıları ile kurum çalışanlarının mesai saatleri içerisinde Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın dün düzenlendiği mitinge katıldığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Lideri Recep Tayyip Erdoğan dün Afyonkarahisar’da  toplu açılış merasimine katılmıştı. Afyonkarahisar  İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve beraberindeki müdür yardımcıları Adalet Atacan ve Cemil Kaynak’ın da ortalarında bulunduğu birçok işçinin mesai saatleri içerisinde Erdoğan’ın mitingine katıldığı ortaya çıktı.

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞTILAR

Saat 16.30’daki mitinge kurum yetkililerinden çalışanına kadar herkesin katılması ve bunun da kurumun resmi toplumsal medya hesaplarında paylaşılması dikkat çekti. Kurumun hesabında yapılan paylaşımda şu tabirlere yer verildi:

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların teşrifleriyle gerçekleştirilen ‘Büyük Zafer’in 100. Yılı Aktiflikleri ve Toplu Açılış Merasimi’ne Vilayet Kültür ve Turizm Müdürlüğü işçimiz katıldı.”

AKP’Lİ BELEDİYELERDEKİ ÇALIŞANLARA ZARURÎ İŞTİRAK DAYATMASI İDDİASI

Miting saatinde birçok kamu kurumunda vatandaşın işini çözeceğiz işçinin kalmadığını söz eden CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, şunları söyledi:

“Erdoğan’ın Afyonkarahisar’daki mitingine iştirak için muhtarlar ve kurum çalışanları adeta zarurî tutuldu. Devlet memurlarının siyaset yasağı hiçe sayıldı. Örnek mi? Mesela Afyonkarahisar Vilayet Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tanır ve beraberindeki müdür yardımcıları ile kurum çalışanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün Afyonkarahisar’daki mitingine katıldılar.

Kurumun resmi Twitter hesabından da paylaşım yapıldı. Birçok kamu kurum ve kuruluşunda o saatlerde vatandaşın işini görecek işçi kalmadı. AKP’li belediyelerde çalışan personellere iştirakin mecburî tutulduğu katılmayacakların mazeretini şahsen lidere anlatmaları istendiği istikametinde çok sayıda telefon aldık.”

“EKMEĞİNİN PEŞİNDEKİ İNSANLARI BASKIYLA MİTİNGE GETİRDİLER”

“Miting yapılan kürsüde Afyonkarahisar Valiliğinin logosu altında Erdoğan ve AKP’li siyasalların muhalefete hakaret ettiklerini gördük” diyen Köksal,  “Vatandaş AKP’den umudunu katıca artık her yerden açık açık oy vermeyeceğini haykırdıkça, güçten düşen halk takviyesini kaybeden AKP Afyonkarahisar merkez ilçe köy kasaba ve etraf vilayetlerdeki kamu kurum kuruluş çalışanları ile belediye çalışanları da dahil olmak üzere, ekmeğinin peşindeki insanları baskıyla mitinge getirip kendini kalabalık göstermeye çalışıyor. Lakin ne yaparlarsa yapsınlar, taşıma suyla değirmen dönmez. Yolcudur Abbas bağlasan durmaz” formunda konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.