Davulla zurnayla kutladılar: İdil Ayşe için gerekli para toplandı

Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesinde yaşayan 14 aylık İdil Ayşe Adakan’a yaklaşık 1 yıl evvel SMA Tip 1 hastalığı teşhisi konuldu. İdil Ayşe’nin tedavi ve ilaç masraflarının karşılanması için başta Kırklareli Valiliği olmak üzere bağış kampanyası başlatıldı.

DHA’nın haberine nazaran mart ayında başlatılan kampanyada 1 milyon 948 bin doların toplandığının açıklanmasının akabinde kampanyaya takviye verenler, İdil Ayşe, annesi Zeynep Adakan, babası İbrahim Adakan’ın da ortalarında bulunduğu çok sayıda kişi Lüleburgaz Kongre Meydanı’nda bir ortaya geldi. Lüleburgaz Belediye Lideri Murat Gerenli’nin de ortalarında bulunduğu küme, davul- zurna eşliğinde kutlama yaptı.

‘BEKLEYEN 110 BEBEK VAR’

İdil Ayşe Adakan’ın annesi Zeynep Adakan, “1 milyon 948 bin doları tamamlamış bulunuyoruz. Lakin biliyoruz ki daha geride bekleyen 110 bebek var. Bu yolda bizi yalnız bırakmayan herkese sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum. Hiçbir aile bu parayı toplayabilecek güce sahip değil ancak Lüleburgaz Trakya ve Türkiye ve gurbetçilerimiz herkes Işıl için bir şeyler yaptı. Allah herkesten razı olsun” diye konuştu.

Baba İbrahim Adakan ise büyük memnunluk yaşadıklarını belirterek, “22 Şubat’tan beri Boston’daki hastaneyle yazışmalar devam ediyordu” dedi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.