Cumhurbaşkanı Erdoğan BM 77. Genel Konseyine katılmak üzere ABD’de

Cumhurbaşkanı n Recep Tayyip Erdoğan, özel konuk olarak Şanghay İşbirliği Örgütü 22’nci Devlet Liderleri Tepesi’ne katılmak üzere geldiği Semerkant’taki programlarını tamamladı. Recep Tayyip Erdoğan, özel konuk olarak Şanghay İşbirliği Örgütü 22’nci Devlet Liderleri Tepesi’ne katılmak üzere gittiği Semerkant’taki programlarını tamamladı. ABD’ye hareket eden Lider Erdoğan’ın uçağı, TSİ 08.42 prestijiyle ABD’nin New York kentine indi.

TÜRKEVİ’NDE KONAKLIYOR

Erdoğan, konaklayacağı Türkevi’ne gelişinde kendisine sevgi gösterisinde bulunan Türk vatandaşlarını selamladı. Erdoğan, ABD’de BM 77’nci Genel Şurası’na katılacak ve birtakım temaslarda bulunacak.

YETKİLİLER UĞURLADI

ABD’nin New York kentine giden Erdoğan’ı Semerkant Memleketler arası Havalimanı’ndan Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov, Başbakan Yardımcısı Camşid Hocayev, Dışişleri Bakan Yardımcısı Gayrat Fazilov, Türkiye’nin Taşkent Büyükelçisi Olgan Bekar, Özbekistan’ın Ankara Büyükelçisi Alişer Azamhocayev ve öteki yetkililer uğurladı.

KAFİLEDE ÇOK SAYIDA İSİM VAR

Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulusal İstihbarat Teşkilatı Lideri Hakan Fidan, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Lideri İsmail Demir, Bağlantı Lideri Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın ve AK Parti Genel Lider Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik de ABD’ye gitti.

Erdoğan, ABD’de BM 77. Genel Heyetine katılacak ve birtakım temaslarda bulunacak.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.