Cumhur İttifakı’nda ‘MHP’ye oy HDP’ye güldür’ çatlağı

AK Parti Siirt milletvekili adayı Mervan Gül’ün Cumhur İttifakı’nda bulunan MHP’ye oy vermeme çağrısı yapması gündemdeki yerini koruyor.

“MHP’ye giden her oy diğer partiye giden oydur” diyen Gül’e yanıt veren MHP Siirt milletvekili adayı Necdet Kayra, “Kendi SKM’lerinde (seçim koordinasyon merkezi) ‘MHP’ye verilen oylar HDP’ye verilen bir güldür’ şeklinde açıklamalar yaptığını biliyoruz” dedi.

Siirt’tin yerel gazetesi Ne Haber Ajansı’na konuşan Kayra, “Biz partimizin bize verdiği terbiyeyle partimizin bizi yürüttüğü yolda yürüyen insanlarız. Maalesef o milletvekili adayı, partisinin ilkesel duruşunun dışında konuşuyor ve bu konuşmayı açık açık da, haykıra haykıra da halkın önünde yapıyor. Kapalı odada yapılsa da kendi SKM’lerinde yaptıkları şeyi biliyoruz. Kendi SKM’lerinde ‘MHP’ye verilen oylar HDP’ye verilen bir güldür’ şeklinde açıklamalar yaptığını biliyoruz ama kapalı kapılar ardında. Biz de partili arkadaşlarımızla baş başa kaldığımız da özel konularımızı konuşuyoruz. Dışarı sızmayacak şekilde” ifadelerini kullandı.

‘ERDOĞAN’DAN ÖZÜR DİLEMESİ GEREKİR’

Kayra, açıklamalarına şöyle devam etti, “SKM’de yapılan o açıklamayı, o konuşmayı kabul edebiliriz bir nebze de ama halkın içinde Baykan’da, yer de söylüyorum size. Baykan’da seçmenlerin önünde, haykıra haykıra yüksek sesle, elini kolunu sallayarak ‘İttifak falan var diye geziyor MHP, her yere gidiyorlar, biz ittifakın üyesiyiz diyorlar. Öyle bir şey yok kardeşim. MHP’ye verilen her oy öteki partiye verilmiş sayılır’ diyen bir partinin adayı varsa önce dönüp kendi partisinden üst yönetiminden ve Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan özür dilemesi gerekir” diye konuştu. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir