Bakan Alım: Çalışanlarımızı enflasyonun tahribatından kurtaracağız

Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, Ankara’da “Mesleki Eğitim ve Geliştirme Heyeti Toplantısı”nda konuşuyor.

Bakan Alım konuşmasının devamında, “Prim gün sayısındaki farklılık önemli bir sorun. Bunu eşitlememiz lazım. Bunu eşitleyecek bir düzenlemeyi yapacağımızı söyleyeyim.” dedi.

Geçtiğimiz günlerde açıklamalarda bulunan Çalışma ve Toplumsal Güvenlik Bakanı Vedat Alım, EYT sıkıntısının Aralık ayında Meclise getirileceğini belirterek, “Emekçileri sevindirecek haber vereceğiz. Onları enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz” dedi.

“EYT SORUNU ARALIK AYINDA MECLİSE GELECEK”

Bakan Alım, Aralık ayında ETY sıkıntısının Meclise geleceğini belirterek, “Türkiye enflasyonun tahribatına karşı üretici ve esnafımızı koruyacağız. Elbette sıkıntılarımız var. Enflasyon sorunu var. Esnafın kredi sorunu var. Esnafın karşı karşıya olduğu emeklilikle ilgili sorunu çözeceğiz.

Onların her sorunu bizim meselemizdir. Çalışanlarımızın sorunu çözmek için de çalışmalar yapıyoruz. İşçileri sevindirecek haber vereceğiz. Onları enflasyon karşısında ezdirmeyeceğiz” diye konuştu.

Ayrıntılar geliyor…

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.