Antalya’da eski eşini katleden cani, müebbet mahpusa çarptırıldı

Antalya’nın Döşemealtı ilçesinde 1 Aralık günü, bir bayan cinayeti daha yaşandı.

Çıplaklı Mahallesi Toplu Konut Yönetimi yerleşkesi CY 12 Blok’ta yaşanan olayda, Mehmet Ayata, eski eşi Hayriye Alkutay’ın (30) ailesi ile birlikte yaşadığı meskene gitti.

Burada taraflar ortasında çıkan tartışma sırasında Mehmet Ayata, yanında getirdiği kurusıkıdan bozma tabancayı çıkarıp ateş etti. Hayriye Alkutay hayatını yitirdi, kardeşleri Murat ile Ahmet Emre Alkutay ise yaralandı.

DHA’nın transferine nazaran, gözaltına alınıp, tutuklanan Mehmet Ayata hakkında dava açıldı.

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Mehmet Ayata katılırken, taraf avukatları ve mağdur yakınları salonda hazır bulundu.

Son savunması: Allah büyük

Son kere hakim karşısında savunmasını yapan Mehmet Ayata, çocuklarını öğlen saatlerinde gördüğünü, akşam da görmek istediği için konuta gittiğini, burada eski kayınbiraderleri ile tartıştığı için hareketi yaptığını söyledi. Ayata, son kelam olarak “Allah büyük” dedi.

Müebbet ve 32 yıl mahpus cezasına çarptırıldı

Sanık Ayata, ‘boşandığı eşi taammüden öldürme’ cürmünden ağırlaştırılmış ömür uzunluğu mahpus, kayınbiraderi Murat Alkutay’ı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ cürmünden 16 yıl, öbür kayınbiraderi Ahmet Emre Alkutay’ı ‘kasten öldürmeye teşebbüs’ kabahatinden 15 yıl, ‘ruhsatsız silah bulundurma yahut taşıma’ cürmünden ise 1 yıl ile 600 TL ceza aldı. Sanık Ayata’ya indirim uygulanmadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.